Jiří Kotala

JIŘÍ KOTALA - 2. DAN karate shotokan, narozen 1984, trenér III. třídy

Karate se začal věnovat v roce 1993 v klubu SK Karate Spartak Hradec Králové. Je trenérem III. třídy. Trénování se věnuje od roku 2002. Od roku 2014 je předsedou komise STK (sportovně technická komise) Českého svzu karate a SKIF CZ (Shotokan Karate-Dó International Federation Czech Republic).

Zkoušku na druhý černý pás složil u japonského mistra Manabu Murakamiho. V minulosti se věnoval také bojovým uměním Allkampf-jitsu a Saisho Ki Do.

V roce 2017 byl jedním z hlavních organizátorů Mistrovství Evropy karate SKIEF a v roce 2019 jedním z hlavních organizátorů Mistrovství světa karate SKIF 2019. Pravidelně se podílí i na organizaci mezinárodního turnaje karate Grand Prix Hradec Králové, Mistrovství ČR SKIF a dalších turnajích. Podílí se i na organizaci mezinárodních seminářů s japonskými mistry Nobuakim Kanazawou a Manabu Murakamim.

Závodní úspěchy - V roce 2005 vyhrál Mistrovství Východočeksého svazu karate v kumite v kategoriích junioři i muži. Ve stejném roce vyhrál také turnaje Velká cena Ústí nad Labem a Shotokan Cup, na kterém triumfoval i v roce 2007. V roce 2005 získal bronzovou medaili na mezinárodním turnaji karate Grand Prix Hradec Králové.