Historie

SK Karate Spartak Hradec Králové vznik v roce 1982, tehdy ještě jako Spartak ZVÚ Hradec Králové. Jako samostatný klub pod současným názvem exituje od 14.10.1991. Od roku 1993 je klub organizován a trénován pod vedením Kamila Guzka (5.DAN karate). 

Sk Karate Spartak Hradec Králové měl na přelomu tisíciletí více než 600 členů, v současné době kvůli menším tréninkovým prostorům udržuje členskou základnu kolem 250 karatistů od 5 do 70 let. Po zkušenostech s karate WKF, Allkampf-jitsu ši Sai Sho Ki Do se klub aktuálně plně věnuje karate SKIF ve spolupráci s japonskými mistry Nobuakim Kanazawou, Manabu Murakamim a Masaru Miurou. Věnuje se také základnímu tělesnému, psychickému i morálnímu rozvoji cvičenců.

Klub SK karate Spartak Hradec Králové uspořádal ojedinělou akci, když  roce 2019 zorganizoval Mistrovství světa karate SKIF. Už v roce 2017 pořádal Mistrovství Evropy v tomto stylu a od roku 2000 pravidelně organizuje mezinárodní turnaj karate Grand Prix Hradec Králové.

Závodníci SK Karate Spartak Hradec Králové pravidelně získávají za sezónu několik stovek medailí. Nejcennějšími úspěchy je titul Mistryně světa goju-ryu a stříbrná medaile z MS karate SKIF 2009 Radky Krejšové, titul z Mistrovství Evropy karate SKIEF 2017 v kategorii týmu žen a celkem 10 ligových titulů.  

Od roku 1995 SK Karate Spartak Hradec Králové pravidelně pořádá letní soustředění, na které jezdí až 100 členů klubu. Z původní destinace ve Voděradech se turnusy od roku 2006 konají pravidelně v rekreačním středisku Nekoř.

SK Karate Spartak se také podílel na zajímavých projektech v oblasti karate a sebeobrany. V letech 1999 - 2001 vydával v časopisu Hásí se policie seriály s názvy "Braňte se" a "Bojová umění". Je autorem webu karaterec.com, který je ojedinělou databází závodníků, výsledků a žebříčků českého i světového karate, Zasloužil se také o rozvoj speicálního losovacího programu a časomíry pro závody bojových sportů.