Zaměření

SK Karate Spartak Hradec Králové se věnuje stylu Shotokan, což je jedna z hlavních a nejrozšířenějších karatistických stylů. V rámci své tréninkové činnosti se zaměřuje na cvičence od pěti let až po trénink dospělých a seniorů.
 

V rámci cvičení karate klade vedení klubu důraz zejména na všestranné a kompletní procvičení těla, rovněž na  vnitřní hloubku techniky, která příznivě ovlivňuje držení těla, rozvoj psychiky a koncentrace a v neposlední řadě též na morální rozvoj svých cvičenců. Součinnost pohybu se správným dýcháním příznivě ovlivňuje zdraví a vnitřní energii cvičenců.

SK Karate Spartak Hradec Králové je členem Českého svazu karate, který spadá pod světovou federaci WKF (World Karate Federation). Tato federace je nejsilnější a nejpočetnější karatistickou organizací na světě a představí se na Olympijských hrách 2020 v Tokiu. Kromě toho je náš klub rovněž členem české sekce SKIF (Shotokan Karate-do International Federation), jejímž zakladatelem je žijící legenda karate soke Hirokazu Kanazawa, ke kterému hlavní trenér klubu Kamil Guzek i ostatní trenéři klubu cestují do Tokia na tréninkové campy a naopak japonští instruktoři SKIF pravidelně jezdí do Hradce Králové pořádat semináře karate.

SK Karate Spartak Hradec Králové se věnuje rovněž závodní činnosti, a to jak v disciplíně kata, tak v disciplíně kumite. V našich řadách jsou mladí začínající závodníci i úspěšní reprezentanti České republiky. Spartak je držitelem 18 medailí z evropských a světových šampionátů a také 10 titulů 1. ligy karate.

Na letních soustředěních se cvičenci kromě intenzivního tréninku karate věnují také doplňkovým aktivitám, které slouží k všestrannému rozvoji (kaligrafie, origami, japonské rébusy atd.) i přednáškám o historii karate, o teorii technik karate, energii či správného dýchání a rozšíří si své bojové schopnosti cvičením s okinawskými zbraněmi Bó, Nunchaku a Tonfa.

SK Karate Spartak Hradec Králové je rovněž pořadatelem některých významných akcí. V roce 2017 byl dokonce náš klub pověřen uspořádáním Mistrovství Evropy SKIEF. KLub dále každoročně pořádá největší turnaj karate v České republice - Grand Prix Hradec Králové. Turnaj je zařazen mezi prestižní akce města Hradce Krlové s názvem Regina. SK Karate Spartak HK rovněž každoročně organizuje semináře s japonskými mistry Manabu Murakamim a Nobuakim Kanazawou, pořádá Mistrovství České republiky SKIF, Novoroční turnaj, Výroční ukázky klubu a několik soustředění a seminářů karate. Klub je rovněž provozovatelem webových stránek www.karaterec.com, které jsou v celosvětovém kontextu jedinečnou databází výsledků ze závodů karate.