Barbora Bukáčková

BARBORA BUKÁČKOVÁ - 1. DAN karate shotokan, narozena 1999, trenérka III. třídy

Karate se začala věnovat v roce 2007, v klubu SK Karate Spartak Hradec Králové působí od roku 2012. Je trenérkou III. třídy. Trénování se věnuje od roku 2017. Zkoušku na černý pás složila u japonského mistra Nobuakiho Kanazawy. 

V roce 2017 spoluorganizovala Mistrovství Evropy karate SKIEF a v roce 2019 Mistrovství světa karate SKIF 2019. Pravidelně se podílí i na organizaci mezinárodního turnaje karate Grand Prix Hradec Králové, Mistrovství ČR SKIF a dalších turnajích.

Závodní úspěchy - je dvojnásobnou Mistryní Evropy karate SKIEF - v roce 2014 vyhrála v Drážďanech kumite dorostenek a v roce 2017 získala zlatou medaili v kategorii kumite tým žen. Velkého úspěchu dosáhla také na Mistrovství světa SKIF 2019v kategorii kata, když skončila na 5. místě. Je rovněž Mistryní Evropy karate goju-ryu. Je celkem osmnáctinásobnou šampinkou České republiky karate SKIF v kategoriích kata, kumite kihon-ippon kumite a džiu-ippon kumite. Vyhrála také turnaje SKIF Prague Open, SKIF Open, Velká cena Trutnova, Generali Cup, North Bohemia Cup, Wakizaši Cup, Silesia Cup, Velká cena Nyburka a Shotokan Cup. Mistrovství ČR ČSKe vyhrála devětkrát. Na Národních pohárech ČSKe získala celkem 22 medailí, z toho 15 zlatých.