Závody

Spartak má tři medaile z ligy kumite týmů 2014

(06.04.2014, 22:10)

Finálovými boji v Ústí nad Labem vyvrcholily 29.3.2014 boje v letošním ročníku Ligy karate družstev. Stejně jako loni do finále postoupily jen čtyři týmy z každé kategorie. Liga tak předčasně skončila pro týmy dorostenců a juniorů. Naopak na finálové akci se představily týmy mužů, žen a dorostenek.

Dorostenky startující pod hlavičkou Výběru Královéhradeckého kraje se dostaly do boje o titul, nakonec ale těsně podlehly Výběru ekarate a získaly stříbrné medaile.

Ženy Spartaku dlouhodobě Lize vládnou. Z posledních sedmi let získali šest titulů. Tentokrát ale nastoupily bez největší opory Radky Krejčové i bez zraněné Anety Markušové a skončily na třetí příčce.

Velkým úspěchem bylo naopak účinkování mužů. Dosud bylo pro karatisty Spartaku v Lize mužů maximem čtvrté místo z roku 2012, které naši závodníci vyrovnali už postupem do final four. Družstvo ve složení Ivo Šroler, Tomáš Brož, Pavel Švojgr, Jakub Kroulík a Václav Unzeitig navíc v semifinále vyřadilo 3:0 obhájce titulu z českých Budějovic a ve finále pak podlehlo výběru ekarate, který ve svých službách využil reprezentanty ČR. Muži Spartaku tak poprvé v historii dosáhli na medaili a do Hradce Králové přivezli stříbrné medaile.