Závody

Radka Tesařová získala na ME SKIF 2022 dvě zlaté medaile

(02.08.2022, 23:14)

Ve dnech 27. až 31. července 2022 se v nizozemském 's-Hertogenboschi konalo Mistrovství Evropy organizace SKIEF. Do početné české reprezentace se dostalo i 13 závodníků z královéhradeckého Spartaku, konkrétně Radka Tesařová, David Novák, Iva Nováková, Barbora Bukáčková, Filip Solař, Radka Dejdarová, Denis Hanzlík, Jakub Hanzlík, Rudolf Haviger, Jan Jaroš, Jiří Jaroš a Matyáš Zalabák.

Byť se u některých závodníků jednalo na tak velké akci o jejich premiéru, všichni přistoupili ke svému startu na vrcholném evropském turnaji velmi sebejistě a všichni podali výkony na hranici svých možností.

Výsledkově byla naprosto suverénní především Radka Tesařová, která s naprostým přehledem ovládla kategorii kumite ženy nad 60 kilogramů, když ve finále porazila Portugalku Andreiu Rodriguesovou a obhájila tak svůj titul mistryně Evropy, který získala na předchozím evropském šampionátu v roce 2017 konaném v Hradci Králové. Svoji bilanci navíc vylepšila v prestižní kategorii Grand Champion, která je určená pouze pro nejlepší čtyři závodnice z každé hmotnostní kategorie. Tady si ve finále poradila se Švýcarkou Samanthou Leungovou a získala tak druhý titul mistryně Evropy.

Radka Tesařová pak výrazně přispěla také kumite týmu žen, který spolu s ní tvořily další závodnice Spartaku Barbora Bukáčková a Radka Dejdarová. V této kategorii naše ženy také objahovaly titul, avšak tentokrát prohrály smolně v semifinále se Švýcarkami. Z porážky se však velmi rychle oklepaly a obratem si po jednoznačném vítězství nad Rumunkami zajistily bronzové medaile.

Další medaile vybojovali naši závodníci z řad mládeže. Adina Matoulková byla členkou kata týmu žákyň ve věku 12-14 let, který obsadil třetí místo. Adina si navíc odvezla ještě další bronz, a to jako členka kumite týmu dorostenek ve věku 14-15 let. Další bronz přidali Denis Hanzlík a Jan Jaroš, kteří byli součástí kata týmu žáků ve věku 12-14 let. Těsně za stupni vítězů zůstala čtvrtá Iva Nováková v kategorii kumite Masters.

Celkově si Česká republika i za přispění závodníků ze Spartaku odvezla z Nizozemska 16 medailí (3-3-10) a v hodnocení národů obsadila desáté místo.

Činnost závodního týmu SK Karate Spartak Hradec Králové finančně podpořilo Statutární město Hradec Králové a Královéhradecký kraj.