Závody

NP mládeže 2013 - 3.kolo

(03.12.2013, 22:07)

Národní Pohár konaný 16.11.2013 v Praze byl pro Český svaz karate i Spartak Hradec Králové důležitý především z pohledu organizace, neboť byl uspořádán novým organizačním systémem, na kterém bude postaveno v roce 2014 pořádání všech mládežnických Národních pohárů a také Mistrovství české republiky mládeže. Podstata spočívá v tom, že turnaj neřídí organizátor, ale Český svaz karate, který zajistí dovoz a položení tatami, materiální zabezpečení, rozhodčí a především technickou stránku turnaje, včetně přímých přenosů na internet a také nových časomír. A právě tyto časomíry jsou dílem našeho klubu, který je vyvinul do moderní podoby. Časomíra je napojena přímo na nalosovaného pavouka, ukládá výsledky a generuje pořadí. Na obrazovkách je pak vidět, kdo soutěží a kdo se má připravovat. Turnaje NP se zúčastnili také dva závodníci Spartaku , kteří měli už před poslední soutěží jistý postup na Mistrovství ČR z ostatních turnajů - Barbora Bukáčková a Jan Malý. Oba se dostali na stupně vítězů, když Bára vybojovala bronzové medaile v kata i kumite a Honza v kumite obsadil druhé místo.