Závody

Mistrovství Evropy Karate SKIEF

(31.07.2017, 15:49)

Historicky první evropský šampionát karate SKIEF v České republice je za námi. V Hradci Králové se představilo téměř 800 závodníků a 100 týmů z 24 států. Nejlepším týmem se nakonec stalo Dánsko, které vybojovalo 13 zlatých medailí. Česká výprava získala 4 prvenství, o dvě z nich se postarali hradecké karatistky.

Mistrovství Evropy skončilo pro české závodníky historicky nejlepším výsledkem. Velký úspěch ale mělo i samotné pořádání, neboť většina reprezentací označila turnaj jako nejlepší v historii konání evropských šampionátů a obdobně se vyjádřili i představitelé Evropské federace SKIEF i japonští zástupci SKIF. Velkou zásluhu na tom mají nejen pořadatelé z SK Karate Spartak HK, ale i statutární město Hradec Králové a Královéhradecký kraj, které turnaj významně podpořily. Japonské vedení federace už rozeslalo děkovné dopisy organizátorům a Prezident federace kančo Nobuaki Kanazawa psal přímo o „fenomenálním úspěchu organizace Mistrovství Evropy“. Spartak Hradec Králové by chtěl poděkovat všem závodníkům, cvičencům i rodičům za velkou pomoc při organizaci turnaje. to významnější je, že tento turnaj byl uspořádán týmem složeným z trenérů, závodníků, cvičenců a rodičů, tedy karatistickými nadšenci, kteří uspořádali nejlepší tuto ojedinělou akci. I na letních evropských seminářích se stále hovoří o úspěšné organizaci turnaje.

Jak už bylo napsáno v úvodu článku, česká výprava dosáhla na letošním Mistrovství Evropy SKIEF historicky nejlepšího umístění a velkou zásluhu na tom měli závodníci ze Spartaku. Radka Tesařová získala zlatou medaili v kategorii kumite žen nad 60 kg a další prvenství si české barvy připsaly v soutěži kumite týmů žen, přičemž českou výpravu tvořily pouze hradecké závodnice – Radka Tesařová, Barbora Bukáčková, Ivana Guzková a Andrea Žáková. Český tým porazil v prvním kole Irskou reprezentaci, poté Itálii a ve finále si poradil se Švýcarskem. O zbylé dva české zlaté úspěchy se postarali Daniel Brejcha v kata kadetů a Sabina Křížová v kata žen do 20 let. Celkově obsadila česká výprava šestou příčku se 4 zlatými, třemi stříbrnými a třemi bronzovými medailemi. Přímo do hradeckého Spartaku putovaly 4 cenné kovy. Kromě zmíněných dvou zlatých medailí Radky Tesařové a ženského týmu vybojovala Barbora Bukáčková ještě stříbro v kumite žen do 20 let a Radka Tesařová bronz v prestižní kategorií Grand Champion, ve které bojují dvě nejlepší závodnice z každé váhové kategorie v soutěži bez rozdílu hmotnosti.