Závody

Mistrovství ČR SKIF 2016

(25.06.2016, 20:24)

V neděli 19.6.2016 pořádal SK Karate Spartak Hradec Králové 4. ročník Mistrovství České republiky organizace SKIF CZ (Shotokan Karate-do International Federation Czech Republic). Turnaje se zúčastnilo 148 závodníků ze 13 klubů, kteří si celkem připsali rekordních 404 startů.

Letos byla do programu poprvé zařazena kategorie úplných začátečníků (žactvo ve věku 6-9 let do 9. kyu), kde se soutěžilo v disciplínách Kata Taikyoku Shodan a Gohon kumite. Jinak se soutěžilo v disciplínách Kata, Jakusoku kumite (gohon kumite, kihon ippon kumite a džiu ippon kumite) a Ippon-han shobu kumite.

Nejpočetnější a také nejúspěšnější byl tým domácích závodníků z SK Karate Spartak Hradec Králové, jehož 60 karatistů vybojovalo 23 zlatých, 23 stříbrných a 19 bronzových medailí. Druhé místo v hodnocení klubů obsadil Shotokan Karate Klub ATTFIS Ostrava (10-9-3) a třetí skončil Shotokan Karate-do Sokol Slaný (3-3-5).

Z královéhradeckých závodníků je třeba vyzdvihnout zejména ty, kteří vybojovali více mistrovských titulů. Dvě zlaté medaile vybojoval Aleš Pejcha (žactvo 10-11 let do 6.kyu), který navíc přidal ještě jedno stříbro. Tři tituly získal Daniel Gracík (žactvo 10-11 let od 5. kyu), který získal navíc ještě bronz. Dvě zlata a dvě stříbra získala Lucie Havrdová (dorostenky). V kategorii juniorů je dvojnásobným mistrem ČR Tomáš Růžička a v kategorii juniorek ovládla všechny tři kategorie Barbora Bukáčková.

Turnaj Mistrovství ČR SKIF 2016 finančně podpořily statutární město Hradec Králové a Královéhradecký kraj.