Závody

Mistrovství ČR ČSKe a finále ČLK 2019

(08.12.2019, 23:31)

Soutěžní sezóna v roce 2019 vyvrcholila Mistrovstvím České republiky ČSKe, které se konalo ve dnech 7.-8. prosince 2019 v Praze. Do hlavního města mohli tentokrát jet pouze závodníci, kteří si během roku získali nominaci na národních pohárech, připadně se prostřednictvím krajských svazů umístili na postupových příčkách na Kvalifikačním turnaji.

V sobotu byly na programu kategorie dorostu, juniorů, U21, seniorů a Masters a zároveň se tu konalo finále České ligy karate kumite tým.

Královéhradecký Spatak tentokrát bohužel postihla silná marodka, nicméně i tak se v sobotu podařilo získat sedm medailí.

Mistryněmi republiky se stala Iva Nováková, která vyhrála kategorii kata Masters ženy nad 45 let, a také Radka Tesařová, která ovládla karegorii kumite Masters ženy nad 35 let. Radka navíc přidala stříbro ještě v kategorii kumite ženy +68 kg a stala se tak jedinou závodníci, která dokázala takto uspět ve dvou věkových kategoriích včetně té nejprestižnější. Stálice našeho týmu Barbora Bukáčková tentokrát na titul nedosáhla, nicméně i druhé místo v kategorii kumite ženy U21 -68 kg a třetí místo v kategorii ženy -68 kg jsou skvělým úspěchem. Lucie Havrdová skončila třetí rovněž v kategorii kumite ženy U21 -68 kg a další bronz přidal kata tým juniorek ve složení Lenka Rybínová, Aneta Smetanová a Barbora Ježková. Petru Felcmanovi těsně unikly stupně vítězů, když obsadil páté místo v kategorii muži -75 kg, a pátí byli rovněž Jiří Jaroš, Jan Jaroš a Adam Pejcha v disciplíně kata tým starších žáků.

Radka Tesařová a Barbora Bukáčková pak našemu týmu zajistily ještě třetí místo v České lize karate kumite tým v kategorii žen.