Závody

Mistrovství ČR ČSKe 2018

(07.01.2019, 12:17)

Jindřichův Hradec hostil ve dnech 8. a 9. prosince 2018 Mistrovství České republiky Českého svazu karate a zároveň Finále České ligy karate kumite tým. Do obou soutěží zasáhli i závodníci královéhradeckého Spartaku, přestože naši výpravu postihla silná marodka a v nominační listině chyběla např. největší naděje Barbora Bukáčková, která měla obhajovat titul. I přesto ale naši závodníci přivezli celkem pět medailí.

Nejlepší formu si přivezl David Novák, který vybojoval stříbro v kategorii kumite muži U21 -75 kg. K němu pak přidal ještě bronz ve stejné hmotnostní kategorii mezi seniory. David pak velmi výrazně přispěl také k postupu našeho týmu do finále ligy, když spolu s Dominikem Gregorem a hostujícím Dominikem Majerou přešli v semifinále přes Karate Lions Pardubice. Ve finále pak tato trojice podlehla TJ Karate České Budějovice a v lize pro rok 2018 obsadila konečné druhé místo.

Do finále v soutěži jednotlivců se probojovala také Anna Faltová, a to v kategorii kumite dorostenky -47 kg. V boji o titul však nestačila na Andreu Květoňovou z TJ Karate České Budějovice a brala rovněž stříbro.

Další střibrnou medaili přidal v lize tým žen.

MČR se dále zúčastnili při své premiéře také Erik Roubínek a Kateřina Hladíková.