Závody

Mistrovství ČR a Liga ČSKe 2015

(06.01.2016, 00:56)

Ve dnech 5. a 6. prosince 2015 hostila Ostrava Mistrovství České republiky Českého svazu karate. Turnaj byl poprvé pořádán pro všechny věkové kategorie najednou a jeho součástí bylo i finále Ligy kumite týmů. Do nabitého programu zasáhli zejména v sobotu v hojném počtu i nominovaní závodníci ze Spartaku Hradec Králové, a to velmi úspěšně. Na vrcholném karatistickém podniku roku vybojovali tři tituly mistrů České republiky, ke kterému přidali ještě 3 stříbrné a 5 bronzových medailí. V celkovém hodnocení klubů tak obsadili fantastické čtvrté místo.

Mistryní republiky se stala Barbora Bukáčková v kategorii kumite juniorky +59 kg. Barbora tak završila další úspěšnou sezónu a kromě mistrovského titulu si vysloužila také nominaci na Mistrovství Evropy, které se koná od 5. do 7. února v kyperském Limasolu.

Skvělý návrat po mateřské pauze zaznamenala Ivana Guzková, která ovládla kategorii kumite žen -68 kg. V neděli pak přidal třetí titul v nesmírně nabité kategorii kata ml. žáků ve věku 10-11 let Gallen Darren Paterson.

Pořadí klubů

Spartaku se dařilo také ve finále Ligy kumite týmů. Největší úspěch zaznamenal tým žen, kterému se podařilo obhájit titul. Třetí místa pak přidali dorostenci, dorostenky a juniorky. V rámci ligové soutěže tak Spartak obsadil mezi kluby druhé místo za suverénní TJ Karate České Budějovice.