Závody

MČR karate mládeže 2007

(01.12.2007, 00:16)

1.-2.12.2007 - Ústí nad Labem

Z 699 nominovaných závodníků se v ústecké hale Na Klíši představilo celkem 587 závodníků a týmů v 52 kategoriích. Přihlášeni byli zástupci celkem 93 klubů. Rozdáno bylo celkem 230 medailí a 52 pohárů.

MČR DOROSTU A JUNIORŮ

Jako první se na tatami představili závodníci v kata ml.dorostu, dorostu a juniorů. Celkem 91 závodníků a 5 týmů si rozdělilo medaile a body do žebříčku KarateRec. Zajímavostí je, že zlaté medaile z kata putují do různých klubů - z titulů mistrů ČR v kata se radovali v: Budó škola KK Písek, Kamura Ryu Ústí nad Labem, Tarokan KK Brno, SK KESL RYU Praha, Nidoshinkan DOJO a Šin-mu Hodonín.

V kumite už měla sobotní část turnaje jasného klubového vítěze. Karate České Budějovice získaly celkem 7 zlatých medailí a tedy 7 národních titulů. Druhý byl Baník Havířov se čtyřmi zlatými medailemi. Celkem se v sobotu na tatami představilo v kumite 259 závodníků.

MČR ŽACTVA

V neděli proběhla soutěž žáků. Také zde v kata putovaly tituly do různých klubů, což svědčí o vyrovnanosti české katařské scény. Tiuly MČR v kata tedy putovaly do Kamura Ryu Ústí nad Labem, SK KESL RYU Praha, SK Tommi Praha a Karate Vision Praha. Disciplínu kata absolvovalo 77 závodníků a 15 týmů.

Nedělnímu kumite žáků dominovaly dva kluby - Karate České Budějovice a Kamura Ryu Ústí nad Labem. Oba kluby vybojovaly po třech prvních místech. V nedělním kumite bojovalo 140 mladých karatistů.

SPARTAK HK

Na Mistrovství ČR se představilo celkem 13 závodníků Spartaku: Barbora Černá, Dominik Brož, Veronika Hodková, Jana Basetlíková, Denisa Martinková, Eva Lálová, Marcela Pospíšilová, Jan Rohlena, Jan Tobola, Stanislav Krtek, Filip Kopecký, Filip Brož a Lukáš Polzer. Bodovalo celkem 7 z nich. Nejúspěšnější závodnicí se stala Veronika Hodková, která vyhrála kumite starších žákyň do 40 kg a obsadila i páté místo v kata. Druhou zlatou medaili pro Spartak vybojoval Lukáš Polzer v kumite juniorů do 60 kg. Velkým favoritem na titul byl Jan Tobola, ve finále kumite dorostenců do 65 kg však podlehl Robinu Popelkovi z Českých Budějovic. Zde jsou kompletní bodová umístění hradeckých karatistů: