Závody

Hradec hostil historicky první MČR federace SKIF

(22.06.2013, 13:14)

Neděle 9. června 2013 se zapíše do historie nově zformované federace SKIF CZ (Shotokan Karate-do International Federation Czech Republic), neboť tohoto dne se za podpory Královéhradeckého kraje konalo vůbec první mistrvství republiky této federace. O pořadatelství turnaje se postaral SK Karate Spartak Hradec Králové, který na tatami poslal rovněž nejvíce závodníků ze všech zúčastněných klubů.

První republikový šampionát probíhal spíše v komorním prostředí a účastnili se ho téměř výhradně pouze zakládající členové SKIF CZ. Celkem se tak turnaje zúčastnilo 6 klubů. Kromě domácího Spartaku se jednalo o Nagai-Michi Plzeň, Karate Lions Pardubice, Shotokan Karate-do Sokol Slaný, Budokai Shotokan Karate Do Dojo a Nidoshinkan Dojo Brno.

Spartak měl na turnaji celkem 43 závodníků, kteří v disciplínách kata, sanbon kumite, kihon ippon kumite a džiu ippon kumite vybojovali celkem 15 zlatých, 14 stříbrných a 15 bronzových medailí. V celkovém hodnocení klubů tak Spartak získal s naprostým přehledem první místo.

Zde je přehled našich čerstvých mistrů České republiky (tučně jsou zobrazeni závodníci, kteří získali titul jak v disciplíně kata, tak v disciplíně kumite, a kteří tak získali speciální ocenění za karatistickou všestrannost):

Fotografie naleznete zde.

Další ročník Mistrovství ČR SKIF CZ se bude konat s největší pravděpodobností opět v hradecké Sportovní hale Třebeš. Na tomto turnaji již bude očekávána účast i z dalších klubů, kteří se věnují stylu shotokan.