Závody

Grand Prix Hradec Králové 2022

(30.04.2022, 16:21)

V Hradci Králové se ve dnech 23. a 24. dubna 2022 opět konal mezinárodní turnaj SKIF Grand Prix Hradec Králové, který byl opět zařazen do seriálu prestižních královéhradeckých akcí Calendarium Regina. Stalo se tak po čtyřleté pauze, protože ročník 2019 byl vynechán kvůli pořádání Mistrovství světa v Hradci Králové a konání dalších ročníků znemožnila celosvětová koronavirová pandemie. Ta do jisté míry ovlivnila i konání letošního ročníku, neboť pořadatelský SK Karate Spartak Hradec Králové musel z důvodu řady restriktivních opatření vyčkávat až do poslední chvíle, zda bude možné turnaj uspořádat. Právě proto se letošní GPHK musela vyrovnat s absencí zahraničních závodníků. I tak ale do Hradce Králové zavítalo přes 250 karatistů z 28 českých klubů, kteří v jednotlivých kategoriích obsadili přes 550 startů.

V hodnocení klubů dopadl nejlépe domácí SK Karate Spartak Hradec Králové, který získal 14 zlatých, 19 stříbrných a 23 bronzových medailí. Druhý skončil Shotokan Karate Klub ATTFIS Ostrava (10-9-14) a třetí příčku obsadil Kodokai Brno (9-9-10).

Grand Prix Hradec Králové se konala za finanční podpory Statutárního města Hradec Králové a Královéhradeckého kraje.