Závody

Barbora Bukáčková sedmá na ME

(10.03.2014, 00:16)

Ve dnech 7. až 9. února 2014 se v portugalském Lisabonu konalo Mistrovství Evropy dorostu a juniorů organizace EKF (European Karate Federation). Spolu s tímto turnajem se konal i Evropský pohár závodníků do 20 let.

Evropského šampionátu se zúčastnila i členka našeho klubu Barbora Bukáčková, která se tak stala naší další zástupkyní v národní reprezentaci Českého svazu karate.

Barbora při svém reprezentačním debutu startovala v kategorii dorostenek nad 54 kilogramů. Hned v prvním kole narazila na budoucí vicemistryni Evropy Dóru Czagányovou z Maďarska, se kterou prohrála poměrem 0:2. Díky finálové účasti maďarské závodnice dostala Barbora ještě druhou šanci v repasáži. Tam nejprve porazila jasně 4:0 reprezentantku Bosny a Hercegoviny Merisu Cemovou, avšak následně podlehla těsně 0:1 Španělce Andree Romerové Vazquezové. Celkově tak dosáhla na bodovanou pozici a obsadila vynikající sedmé místo.

Z dalších českých závodníků bohužel žádný na Mistrovství Evropy medaili nezískal. Nejblíže k tomu měli Matteo Tamborlani z Brna, který obsadil páté místo v kata dorostenců, a Veronika Halodová z Českých Budějovic, která skončila rovněž pátá v kumite juniorek do 53 kg. Sedmé místo obsadil ještě Jakub Jirka z Český Budějovic (kumite dorostenci -57 kg).

V rámci Evropského poháru závodníků do 20 let obsadila páté místo v kata Veronika Kopečná z Brna.