Závody

Bára Bukáčková se zúčastnila ME

(15.02.2015, 01:01)

Ve dnech 6.-8. února 2015 se ve švýcarském Curychu konalo Mistrovství Evropy dorostu, juniorů a U21, kterého se v rámci státní reprezentace České republiky zúčastnila i členka SK Karate Spartak Hradec Králové Barbora Bukáčková startující v kategorii kumite dorostenky +54 kg.

Bára si nominaci vydobyla díky svým bezkonkurenčním výkonům během celého roku zcela bez problému. Bohužel v Curychu se na ní podepsal trochu krutý soutěžní systém, který se na soutěžích karate uplatňuje. Bára prohrála hned v prvním kole v poměru 0:4 s Chorvatkou Lucijou Lesjakovou, a jelikož Chorvatka následně prohrála s reprezentantkou Švédska, Bára se musela s turnajem rozloučit a své sedmé místo z loňského roku bohužel neobhájila.

Celkově však byl šampionát pro české barvy velice úspěšný. Po mnoha letech se Česká republika mohla radovat z mistrovského titulu, o což se zasloužila Zuzana Augustinová, která ovládla kategorii kata juniorky. Další cenný kov pak přidal Marek Řeřicha, který skončil v kategorii kumite dorostenci do 70 kg na druhém místě.