Ukázky

Výroční ukázky klubu 2014

(06.04.2014, 22:13)

Po čtyřech letech uspořádal SK Karate Spartak Hradec Králové výroční ukázky klubu. Po zdařilé akci v březnu 2010 v kongresovém centru Aldis se tentokrát cvičenci, rodiče, známí i další příznivci karate sešli ve sportovní hale Třebeš.

Na ploše se představilo na 150 cvičenců od těch úplně nejmenších, kteří předvedli základy techniky karate i přípravné cvičení zaměřené na pohybový rozvoj, správné dýchání i koncentraci, až po dospělé cvičence a závodníky. Členové Spartaku prezentovali cvičení karate v šesti blocích podle technických stupňů.

Ukázky cvičení na páskování jednotlivých technických stupňů vedli trenéři Spartaku a o komentář se staral hlavní trenér klubu Kamil Guzek. Nakonec všichni přítomní si poprvé v historii klubu zacvičili společně cviky na bílý pás, tedy cvičení základních technik karate katu Heian Shodan a takzvané gohon kumite, tedy cvičení ve dvojicích s pěti útoky a pěti obranami.

V hledišti toto ojedinělé cvičení sledovalo na 850 diváků. Všem účastníkům ukázek patří velké poděkování za přispění ke zdařilé akci. Cvičencům patří velký obdiv za to, jak perfektně ukázky dokázali zacvičit, a divákům patří dík za vynikající atmosféru, kterou v hale vytvořili. V plánu je nyní pořádat výroční ukázky klubu každý rok, vždy s nějakém novým prvkem či motivem. 

 

Fotogalerie