Ukázky

Výroční ukázky 2017

(17.10.2017, 11:45)

V neděli 15.10. proběhly ve velké sportovní hale Třebeš Výroční ukázky klubu SK Karate Spartak Hradec Králové 2017. Tradiční jarní termín pro tuto společnou akci členů všech tréninkových skupin byl letos přeložen kvůli květnovému Mistrovství Evropy SKIEF, které pořádal právě náš klub.

Ve sportovní hale Třebeš se sešlo na 146 cvičenců našeho klubu včetně těch, kteří začali trénovat v letošním roce. I ti už dokázali výborně předvést základní techniky útoku i obrany, v průběhu ukázek také pohybové reakce zakončené kryty a protiúdery či pádové techniky.

Diváci mohli sledovat také základní kihon sestavený do speciální prostorové kombinace, dále všech 5 kata Heian na standardizované počítání SKIF, kata Bassai Dai, včetně aplikace. Základní formy řízeného kumite, tedy gohon kumite, sanbon kumite, kihon ippon kumite a džiu ippon kumite. Nechyběl ani nácvik útoků sportovního kumite včetně zápasu.

Důležitou součástí ukázek bylo také cvičení rodičů s dětmi. Rodinné páry či trojice předváděli cvičení na základě spolupráce při kontrole technik. Všichni účastníci výročních ukázek si pak ještě společně zatrénovali do lap a na závěr si střihli 10 úderů naplno s kiai a nejlepší ránu tréninku.

Všem přítomným patří velký dík. Divákům za to, že se přišli podívat a potleskem podporovali a odměňovali cvičící, cvičencům za předvedené výkony a za odvahu a nasazení. Všichni trenéři se už těší na další setkání v následujícím roce, které by mělo už být opět v tradičním termínu, tedy v jarní části sezóny.