Ukázky

Japonské odpoledne 2011

(07.09.2011, 14:20)

První školní den uspořádal Spartak ve spolupráci s kluby Nozomi Dojo HK a Makoto Dojo HK "Japonské odpoledne" určené pro širokou veřejnost, která tak měla možnost seznámit se s různými aspekty japonské kultury. Hlavní částí celého programu byly ukázky japonských bojových umění, a to konkrétně Karate, Kendo, Iaido a Aikido.

 

Ukázky karate zajišťovali cvičenci našeho klubu ve složení Jan Rohlena, Eva Lálová, Denisa Martinková, Karel Hodík, Lukáš Král, Vojtěch Jedlička, Adam Matěj a David Novák, a to pod taktovkou šéftrenéra Kamila Guzka. Naši cvičenci předvedli desítkám přítomných diváků nejen základní skladbu tréninku karate, ale také závodní formu kumite a kata tým, stejně jako ukázku cvičení se zbraněmi kobudo (tonfa, nunchaku, bo).

 

Spartak na celé akci zajišťoval rovněž program určený přímo pro veřejnost. Návštěvníci si tak na stanovišti se speciální elektronickou vestou mohli změřit sílu svého úderu, nebo si mohli vyzkoušet japonské umění origami a složit si z papíru některé základní tvary, zejména tradičního jeřába. V rámci dalšího programu si pak mohli prohlédnout fotografie z Japonska, vyzkoušet si umění kaligrafie, seznámit se s některémi aspekty bojového umění kendo nebo třeba navštívit stánek s japonskými čaji.

 

Všem členům klubu, kteří se na akci podíleli, patří veliký dík za pomoc při organizaci.

 

Fotografie z Japonského odpoledne si můžete prohlédnout zde.