Soustředění

Soustředění Nekoř 2018 - 6.den

(24.08.2018, 02:29)

Máme za sebou poslední úplný den v Nekoři, který byl zasvěcen především páskování. Ráno si účastníci zopakovali kata s tyčí (bó) Kanazawa No Bo Dai a během dopoledne si ji vyzkoušeli také soutěžně. Jinak si ale opakovali techniky na páskování, které se konalo téměř celé odpoledne a částečně i po večeři.

Před zkouškou na každý pás zacvičili mladším cvičencům všechny techniky naši členové, kteří již mají černé pásy. Cvičenci si tak mohli prohlédnout techniky na svůj nadcházející pás ve špičkovém provedení a plném nasazení. Samotné páskování si vyzkoušeli úplně všichni, a to včetně cvičenců, kteří třeba ještě nesplńovali podmínku stanovené čekací doby mezi jednotlivými pásy. Na cvičení bylo znát, že všichni účastníci soustředění udělali během posledního týdne obrovský pokrok. Úspěch zaznamenali především cvičenci s nižšími pásy, protože v mnoha případech zkoušku složili. U vyšších technických stupňů se jednalo především o procvičení technik a někteří cvičenci budou mít možnost zkusit si hlavní zkoušku páskování ještě v rámci hradeckého soustředění, které se koná příští týden.

Oficiální výsledky páskování tu v tuto chvíli zveřejňovat nebudeme, protože samotní cvičenci se je dozví až zítra. Po obědě nás čeká rozdávání certifikátů, vyhodnocení všech soutěží a poté už návrat do Hradce Králové, který je naplánován přibližně na čtvrtou hodinu.

 

Fotografie