Soustředění

Soustředění Nekoř 2018 - 3.den

(21.08.2018, 07:44)

Na pondělní den soustředění v Nekoři byl naplánován velmi pestrý program. Dopolední trénink probíhal u ubytovny a byl sestaven ze 4 stanovišť, na kterých si cvičenci protrénovali techniku hodů, údery do lapy, stabilitu na balančních deskách a zopakovali si také názvy technik karate a jejich významy. Důležité bylo také páté stanoviště, kde se kontroloval technický stav přípravy na páskování jednotlivých kyu.

Po obědě a poledním klidu se trénovala paměť, prostorová orientace či rychlost reakce, a to pomocí tzv. kimovy hry, vyplňování kruhů na papíře pouze po paměti, chytání míčků i hrou aktivity. I odpoledne se trénovalo u ubytovny, a to především na ploše tatami ve venkovním prostředí. Trénink byl zaměřen na techniky pro dané technické stupně.

Venkovní plocha tatami se využila i na večerní strečink, po kterém se mohli zájemci podívat na promítání. Dnes je naplánován volný tréninkový den, na programu tedy budou odpočinkové aktivity, jakými jsou například skládání origami, malování kaligrafie, volné hry, soutěž v pexesu a další.
 

Fotografie