Soustředění

Soustředění Nekoř 2018 - 2.den

(20.08.2018, 07:08)

Neděle probíhala ve znamení tréninkové přípravy. Po ranní rozcvičce, na které se začala procvičovat kata s tyčí Kanazawa no Bó Dai, a po snídani jsme se zaměřili na úklid na pokojích. Následně jsme vyrazili na hřiště protrénovat především kopy a kata na páskování, včetně procvičení prostorové orientace a plánování pohybu různými verzemi základní kata Taikyoku Shodan.

Po obědě a poledním klidu byla přednáška zdravovědy a také jsme si zopakovali, jak se naše jména transformují do japonštiny a jak se napíší pomocí katakany. Náplní odpoledního tréninku na hřišti byl kihon a jakusoku kumite na páskování.

Po večeři si všichni vyzkoušeli, jak se dříve bojovalo s okinawskými zbraněmi bó, nunchaku a tonfa a také všichni zapózovali na fotografie na pohledy. Před spaním si každý mohl vybrat mezi promítáním nebo individuálním cvičením.

Pondělí bude hodně pestré, kromě tréninku na páskování si cvičenci vyzkouší různé verze hodů, či balanční desky, ale procvičovat se bude nejen tělo. Na programu jsou hry na paměť, rozvoj prostorového vnímání nebo přednáška o japonských názvech technik.

 

Fotografie