Soustředění

Soustředění Nekoř 2017 - 7.den

(18.08.2017, 19:36)

Další soustředění je za námi. Doufáme, že se všem líbilo a že si všichni odnesli z uplynulého týdne co nejvíce znalostí a dovedností a také povědomí, že nejsou důležité jen výsledky, ale především úsilí a koncentrace, které nás k cíli vede.

V pátek jsme zakončili tréninkový program cvičením kata naplno na kurtu, kde jsme také vyhlásili výsledky páskování. Drtivá většina účastníků soustředění do 5.kyu vybojovala buď saishin sa nebo získala nový pásek. Ti, kteří páskovali na hnědý pás měli situaci zkomplikovanou buď nízkým věkem či krátkou pauzou od předchozího páskování. Přesto někteří uspěli.

Po obědě, kdy už měli všichni sbaleno a čekali v jídelně při promítání videa, se začalo s vyhlašováním soutěží. Nejlepší kaligrafisté, nejpilnější skladatelé origami a nejšikovnější přendavači hůlkami obdrželi japonský kaligrafický štětec, japonské papíry na origami a japonské hůlky haši. Nejmladší účastníci obdrželi za velkou statečnost vak s logem soustředění Nekoř 2017. Poté už se vyhlašovaly soutěže kata tým a kata.

Celkové výsledky se pak odrazily v závěrečném hodnocení. Na certifikátu měli ti, kteří úspěšně prošli testovanými úseky, nálepku v barvě medailového umístění, z nichž větší váhu měly horní tři, tedy etika a etiketa, úsilí a koncentrace a technika. Výsledky v jednotlivých úsecích pak určily celkový výsledek oceněný příslušnou velkou medailí s logem soustředění.

Všem přejeme pěkný zbytek prázdnin a těšíme se na další akce našeho klubu. Už 25.8. se podílíme na pořádání dětské show, jejíž leták by měli mít všichni účastníci soustředění v deskách. Pro starší cvičence, závodníky a cvičence s vyššími technickými stupni je pak určeno týdenní soustředění v malé sportovní hale Třebeš v termínu 28.8.-1.9., tréninky začínají každý den v 17.30.

První zářijový týden probíhají v Dračí věži nábory do nových kurzů – podrobné informace jsou na našich stránkách www.spartak.cz. A krátce po zahájení nové sezóny nás čeká velká akce v podobě semináře se shihanem Manabu Murakamim 22.-24.9. ve sportovní hale Třebeš, kam jsou na tuto výjimečnou událost zváni všichni členové od 6.kyu. Podrobné informace zveřejníme během příštího týden na našich stránkách.

Fotografie