Soustředění

Soustředění Nekoř 2017 - 5.den

(17.08.2017, 00:55)

Soustředění má za sebou první den závěrečné části, která patří tradičně více soutěžím a turnajům. Po ranní rozcvičce, při které jsme se opět protáhli cvičením se zbraní bó, a samozřejmě po snídani, jsme vyrazili na kurt, kde jsme měli naplánovaný turnaj v kata a kata bunkai. Na druhou disciplínu ale nedošlo, neboť nás z kurtu pod vedlejší přístřešek vyhnal drobný déšť. Podle předpovědi měl déšť trvat delší dobu, naštěstí se tak nestalo a pršet brzy přestalo, přesto už jsme se vydali na ubytovnu, kde se ještě před obědem testovalo ze znalosti názvů technik a z luštění japonských rébusů.

Po obědě si všichni zkusili dovednosti v kaligrafii a napsali vybrané kandži na kaligrafický papír. Skládalo se také origami na co největší přesnost a poté jsme se vydali na kurt dokončit turnaj v kata bunkai, který byl rozdělen podle jednotlivých technických stupňů, stejně jako dopolední soutěž v kata.

V podvečer jsme si vyzkoušeli zručnost při chytání míčků, chytání tyče a přendávání předmětů hůlkami. Poté jsme ještě krátce kolem ubytovny procvičili cviky na páskování a po druhé večeři jsme se namotivovali u videa ukázkami karate z historie Spartaku a soutěží kata týmů současnými vrcholovými závodníky karate. Po krátkém protažení se všichni vydali do postelí, aby nabrali sílu na zítřejší den, který bude zakončen páskováním.

Fotografie