Soustředění

Soustředění Nekoř 2017 - 4.den

(16.08.2017, 00:31)

V úterý byl na soustředění naplánován odpočinkový den, což znamená, že byly vynechány hlavní tréninky na kurtu, doplňkové aktivity se ale konaly. Po snídani si všichni zopakovali názvy technik týmovými soutěžemi tvoření kata a rozklíčováním kombinací technik. Trénovala se paměť pomocí Kimovy hry a hrály se také karatistické aktivity, kdy měli cvičenci poznávat pomocí pantomimy, popisu či nákresu věci z oblasti karate. Před obědem proběhl také krátký individuální trénink v okolí ubytovny.

Dnešní den byl také zpestřen návštěvou kontroly z hygienické stanice, vše ale proběhlo bez problémů, a tak se hlavní vedoucí opět mohl plně věnovat chodu soustředění. Po obědě se trochu zintenzivnil odpočinek nasazením tzv. tiché hodiny, kdy se v období poledního klidu dodržovalo absolutní ticho. Po něm se pak všichni mohli zařadit do volitelných aktivit, kterými byly střelba lukem, šipky, mölky, slacklina, stolní hry či individuální skládání origami nebo luštění japonských rébusů. Dnes proběhla také kontrola cvičenců na páskování, především část kata.

Po večeři se ještě testovala přesnost, a to hodem na cíl a hodem šipkami. Dále stabilita chůzí na slacklině a trénoval se také postřeh házením míčků ve dvojicích.

Večer si pak každý mohl vybrat, jak stráví večer – zda se podívá na tradiční film z karatistického prostředí Kuro-obi nebo si individuálně zacvičí na páskování a nebo si u táborového ohně poslechne zenové příběhy a zazpívá si u kytary. Odpočinkový den je tedy za námi a hned zítra dopoledne nás čeká turnaj v kata a bunkai týmů.

Fotografie