Soustředění

Soustředění Nekoř 2017 - 1.den

(12.08.2017, 23:40)

Máme za sebou první den soustředění a také první testování, které je v letošním roce nosným tématem, samozřejmě kromě tradiční přípravy na páskování, závěrečných soutěží a zdůraznění energetické i morální stránky karate.

Zatím musíme všechny účastníky pochválit za výborný přístup, kázeň, úsilí i koncentraci.

Po ubytování, úvodní přednášce o organizaci, plánu a smyslu soustředění, a také po obědě, si všichni zopakovali základní origami – jeřáb a někteří si procvičili i nové předlohy. Na technické přednášce si pak zopakovali pomocí videoprojekce kata a názvy technik. Poté se všichni rozdělili do čtyř skupin na trénink, který se skládal ze cvičení na sklacklině, měření frekvence úderů do lap, měření rychlosti v člunkovém běhu a střelby z luku.

Vzhledem k tomu, že nám dnes počasí přálo, a také vzhledem k tomu, že u kurtu, kde tradičně vedeme hlavní tréninky, probíhala svatba, jsme po několika letech zvolili pro hlavní trénink travnatou plochu a rozhodně jsme nelitovali. Prostředí i povrch byly velmi příjemné a dobře se nám tak procvičovaly kihonové základy i nové kata.

Po večeři jsme ještě využili příjemného počasí k dalším pohybovým aktivitám – cvičení na balančních deskách, cvičení se zbraněmi bó, nunčaku a tonfa a procvičili jsme si údery do lap. Po krátkém promítání jsme se ještě před hygienou a ulehnutím do postelí protáhli relaxačním cvičením u loučí. V neděli nás čeká plný tréninkový den se dvěma hlavními tréninky, dalšími doplňkovými aktivitami a také focením na pohledy. Testovat se bude síla a střelba z luku.

Fotografie z prvního dne