Soustředění

Radvanice 2023 - 7.den

(19.08.2023, 00:38)

Letní soustředění SK Karate Spartak Hradec Králové v Radvanicích je opět za námi. Letos se ho zúčastnilo celkem 93 karatistů, což je za poslední čtyři roky, kdy jezdíme do této lokality, rekord.

Ač musel být pátek zasvěcen balení osobních i klubových věcí, nezaháleli jsme ani tréninkově. Během dopoledne jsme vyhlásili cvičence, kteří úspěšně složili zkoušky na vyšší pásek. Celkově jich bylo 43. Poté následoval trénink, kde už jsme trochu nakousli novou kata na další technický stupeň a pro zpestření jsme si zkusili pár zajímavých posilovacích a "otužovacích" nácviků, či týmové nácviky s medicimbalem.

Po závěrečném obědě už následovalo pouze vyhlášení výsledků jednotlivých soutěží, které jsme během týdne absolvovali, a to včetně tradiční Spartak Trophy, ve které se sčítaly výsledky všech disciplín dohromady. Nešlo tedy pouze o čistě karatistické soutěže, ale také o různé vědomostní testy, dovednostní a obratnostní disciplíny, či třeba bodování úklidu pokojů. Celkové výsledky včetně výsledků páskování Vám přineseme v samostatné reportáži.

Všichni cvičenci zaslouží velkou pochvalu za své úsilí, které do soustředění našeho klubu vložili. Všichni odvedli obrovský kus práce a výrazně se ve svém karate zlepšili. Za trenérský sbor můžeme jako každý rok říct, že nám bylo ctí a potěšením s našimi cvičenci takové soustředění strávit. Už teď se těšíme na další. 

A pokud třeba někomu nevyšlo páskování, rozhodně není na místě brát to jako neúspěch. Někdo zůstal na stávajícím pásku třeba i proto, že ho udělal teprve nedávno, a nemá tak splněnou povinnou čekací dobu. Vyšší technické stupně už musí skládat zkoušky před komisí či před japonskými mistry, takže musí počkat, až taková příležitost nastane. Někomu zase zbývá ještě některé detaily doladit, což je ostatně právě to, co má páskování přinášet. Důležitý není pásek samotný, ale cesta, která k němu vede. Těšíme se, že se na ni společně vydáme zase v září.

Fotografie