Soustředění

Radvanice 2023 - 6.den

(18.08.2023, 02:10)

Předposlední den soustředění se stal významným mezníkem pro všechny účastníky. Den jsme začali ranní rozcvičkou v tělocvičně s tyčemi, která dokonale probudila cvičence a připravila je na náročný program. Po syté snídani se cvičení odebrali na další kolo hledání kartiček, tentokrát s obrázky japonských mistrů. Úkolem bylo nejen najít všech šest různých kartiček, ale i správně pojmenovat všechny mistry. Pak už následovala finální příprava na páskování na vyšší technické stupně. Cvičenci pilovali své dovednosti pod pečlivým dohledem trenérů a věnovali se posledním opravám před odpoledními zkouškami. Po tomto tréninku jsme udělali také společnou venkovní fotografii všech účastníků soustředění a na úplný závěr došlo na splnění jedné dohodnuté výzvy, ve které hrála hlavní roli naše skvělá zdravotnice Lucka. Ta, ač nekaratistka, zacvičila před všemi účastníky soustředění po pouhém jednodenním tréninku kata Taikyoku Shodan.

Po obědě a krátkém odpočinku proběhla přednáška o mentálním koučinku. Účastníci se dozvěděli o důležitosti silné mysli v bojových uměních a životě obecně, a získali cenné nástroje pro zvládání stresu a výzev. Vrcholem celého dne bylo samotné páskování na vyšší technické stupně, což představovalo závěrečný test dovedností. Černé a hnědé pásy měly tu čest konzultovat svůj pokrok s hlavním trenérem klubu Kamilem Guzkem.

Na zkouškách se obecně projevilo, že všichni cvičenci udělali během soustředění obrovský pokrok. Všichni podali skvělé výkony, a i když někteří nový pásek možná nezískají (často kvůli nesplněné čekací lhůtě), všichni si zaslouží obrovskou pochvalu.

Večer nabídl volnější program, během kterého si cvičenci vyzkoušeli cvičení s tradičními japonskými zbraněmi jako nunčaku a tonfa, potrénovali techniky do lap a bunkai (aplikace technik kata v praxi). Pro odlehčení atmosféry byly promítnuty zábavné epizody ze seriálu "Kung Fu Panda". Den byl zakončen relaxačním protažením, které pomohlo cvičencům uvolnit svalové napětí a získat novou energii.

Zítra už nás čeká závěrečný den, kdy dojde mimo jiné na vyhlášení výsledků všech soutěží a především také na vyhlášení výsledků páskování.

Fotografie