Soustředění

Radvanice 2023 - 5.den

(17.08.2023, 00:06)

Pátý den soustředění byl zcela věnován přípravě na páskování a soutěžím. Ráno začalo rozcvičkou s tyčemi, která nás připravila na náročný den před námi. Po rozcvičce následovala bohatá snídaně, během které účastníci nabrali energii na zbytek dne.

Poté jsme se sešli, abychom si přehráli videa z našich vlastních kata (sestavy technik) nahrávaných během včerejšího odpočinkového dne. Následně jsme se prozkoušeli v názvech technik, abychom si ověřili naše znalosti. V tréninku jsme pokračovali cvičením na páskování podle technických stupňů, zatímco naši reprezentanti se soustředili na finální přípravu pro nadcházející mistrovství světa, a bylo vidět, jak každý účastník dával do tréninku maximum.

Po obědě a krátkém odpočinku jsme se vrhli na sledování záznamů finálových zápasů z minulého mistrovství světa v Hradci Králové. Tyto inspirativní momenty nás nabudily novou energií a byly pro nás motivací pro vlastní soutěže, které nás čekaly odpoledne. S odhodláním jsme se pustili do vlastních soutěží v kata, řízeném kumite a pro dobrovolníky i ve sportovním kumite..

Po večeři jsme se věnovali individuální přípravě na závěrečné zkoušky, které proběhnou ve čtvrtek. Trénink byl přerušený druhou večeří, po které měli účastníci možnost volby mezi pokračováním v individuálním tréninku a sledováním tradičního filmu z prostředí karate s názvem "Kuro-obi".

Dá se říct, že ve čtvrtek už pomalu jdeme do finále, protože po posledním dopoledním tréninku věnovanému přípravě na páskování nás čekají samotné zkoušky. Uvidíme, kolik cvičenců na nich vybojuje pás nové barvy...

Fotografie