Soustředění

Radvanice 2022 - 6.den

(20.08.2022, 00:14)

 

Čtvrteční den byl ve znamení finální přípravy na páskování. Polovina dopoledního tréninku byla věnována rekapitulaci správného provedení základních technik Karate s využitím expanderů pro názornější pochopení pohybů a posílení těch správných svalových partií. Následně se cvičenci rozdělili do skupin podle svého technického stupně a pokračovali v závěrečné fázi přípravy na páskování, případě v konzultaci se svým trenérem.

Po obědě a standardním poledním klidu jsme šli rovnou na páskování. Zkouška probíhala po jednotlivých kyu a byla zahájena částí Kihon. Následovalo řízené Kumite a na závěr byla předvedena Kata tak, že všichni cvičenci cvičili kata od Heian Shodan dál až do své Kata na další technický stupeň. Po jejím odcvičení si mohli jít sednout a sledovat vyšší technické stupně. Všichni cvičenci předvedli velmi dobré a kvalitní výkony.

Po večeři jsme se přesunuli ven k příjemnému posezení cvičenců s trenéry, při kterém se cvičenci mohli svých trenérů ptát na otázky typu: Jak dlouho cvičíte Karate? Proč jste začali cvičit Karate? Co Vás na Karate baví nebo další otázky ze světa Karate. Také bylo přečteno několik zajímavých úryvků z knihy Má životní cesta od zakladatele stylu Shotokan Gichina Funakošiho.

Po druhé večeři byl promítán, jako již tradičně, oblíbený japonský film s tématikou Karate, Kuro Obi neboli Černý pás. Pro starší probíhala konzultace na páskování na mistrovské technické stupně.

Na úplný závěr dne čekal ještě na cvičence noční, relaxační trénink v hale při svíčkách.
 

Fotografie