Soustředění

Radvanice 2022 - 4.den

(17.08.2022, 01:01)

Dnes jsme měli odpočinkový den. Ačkoliv by se mohlo zdát, že odpočinkový den se bude odehrávat pouze na pokojích a bude vyplněn přejmným poleháváním, nebylo tomu tak. Dnešní plán byl totiž i tak velmi pestrý a bohatý. Fyzickou aktivitu jsme z velké části nahradili aktivitou mentální a manuální.

Rozcvička dnes nebyla a po pozdějším budíčku jsme začali snídaní. Po snídani jsme ověřili znalosti našich cvičenců testem z první pomoci, po kterém následovalo skládání origami. Skládalo se dokonce i poslepu. Na závěr cvičenci poskládali 17 různých druhů origami bez návodu, tedy pouze z vlastní paměti, což jsme odměnili potleskem. Dále následovalo venkovní cvičení kobudo, tedy cvičení se zbraněmi. Cvičenci měli možnost se seznámit s bo, nunchaku a tonfami.

Po obědě následoval polední klid ozvláštněný hodinou naprostého mlčení. Cvičenci dokonce i na pravidla poměrně složitou karetní hru Samurajský meč bez použití jediného slova. Pokračovali jsme testem z pravidel sportovního karate (kata a kumite) a oblíbeným turnajem v pexesu s karatistickou tématikou. Poté jsme se přesunuli do tělocvičny k volnému individuálnímu tréninku na páskování, kterému ale předcházel ještě jeden vědomostní test, tentokrát z názvů technik a postojů v kata na páskování.

Večerní část programu pokračovala buď táborákem s kytarami a zpěvem venku, nebo individuálním tréninkem v tělocvičně.

Během dnešního dne probíhala ještě jedna postřehová aktivita, a to hledání malých kartiček s fotkami japonských mistrů karate. Kartičky byly ukryty ve společných prostorách našeho ubytovacího objektu a tato hra byla přijata s poměrně velkým nadšením jak mladšími tak i staršími cvičenci.

Fotografie