Soustředění

Radvanice 2022 - 3.den

(16.08.2022, 03:15)

 

Dnešním dnem skončil úvodní tréninkový blok soustředění, po kterém bude následovat klidový den a poté závěrečné soutěže a páskování.

Také v pondělí nám přálo počasí, a tak jsme mohli ráno vyrazit na rozcvičku na nedalekou louku, kde jsme si zacvičili se zbraněmi bó (tyč). Po snídani jsme se sešli v jídelně na přednášku o historii karate, Shotokanu a federaci SKIF. Přednáška byla zakončená zábavným kvízem, ve kterém všichni obstáli na jedničku.

Tématem dopoledního tréninku bylo jakusoku kumite, tedy řízené kumite ve dvojicích. Společně jsme si projeli sanbon kumite a základní obrany kihon-ippon kumite. Poté se cvičenci rozdělili na skupiny podle technických stupňů a procvičovali jakusoku kumite na páskování.

Po obědě a poledním klidu přišla na řadu důležitá přednáška o první pomoci, o kterou se postarala naše zdravotnice Anežka. Poté jsme se přesunuli do tělocvičny, kde jsme pokračovali v nácviku jakusoku kumite, tentokrát společným procvičením základních obran džiu-ippon kumite, a znovu jsme se ve druhé části tréninku rozdělili na skupinky podle kyu a připravovali se na zkoušky na nový technický stupeň.

Večer byl ještě poměrně nabitý, venku proběhla individuální příprava na páskování, dostalo se i na promítání filmu a večerní strečink a relaxační cvičení.

V úterý je na programu odpočinkový den, který bude vyplněn doplňkovými aktivitami, testy z přednášek, relaxačním cvičením a cvičením se zbraněmi.
 

Fotografie