Soustředění

Radvanice 2021 - 6.den

(27.08.2021, 00:30)

Ve čtvrtek ráno jsme se na rozcvičku rozdělili na dvě party a protáhli jsme se s tyčemi, se kterými jsme dále docvičili rozpracované kata a řízené kumite. Po snídani jsme procvičili naše hlavy řešením japonských logických rébusů, jako jsou např. sudoku, nurikabe, hitori, masyu, šikaku. Po částech jsme se přesouvali do tělocvičny, kde proběhl turnaj v sestavách s tyčemi.

Dopolední hlavní trénink byl zaměřen na finální přípravu blížícího se páskování. Ke konci jsme se navíc zaměřili i na procvičení základních technik sportovního kumite. Po poledním klidu byl dobrovolný program - individuální cvičení karate v tělocvičně nebo hraní deskových her ve společenské místnosti.

Nejdůležitější bylo odpoledne, které bylo zaměřeno na páskování nižších technických stupňů. Zkušenější cvičenci hned na začátek demonstrovali své umění karate předvedením vybraných technik z paskování, kata a kumite. Následně se vyšší technické stupně věnovaly finální přípravě sportovního kumite na mistrovství republiky SKIF, které se koná nadcházející víkend.

Večerní trénink byl věnován cvičení modelových zápasů sportovního kumite a vysvětlení pravidel s živými ukázkami nejlepších cvičenců a trenérů. Po tréninku se dokoukávala druhá část legendárního japonského filmu „KURO OBI“ dabovaného trenéry našeho oddílu.

Fotografie