Soustředění

Radvanice 2021 - 4.den

(24.08.2021, 23:38)

V úterý jsme měli klidový den. Budíček jsme posunuli o půl hodiny a rozcvičku jsme tentokrát vynechali. Po snídani následovala přednáška a praktické vyzkoušení tradičního japonského skládání z papíru - origami.

Dopolední trénink probíhal v poklidném duchu. Začal mírnou pohybovou rozcvičkou, dále pokračoval rozdělením podle technických stupňů a tréninkem na páskování. Po poledním klidu jsme opět prozkoušeli znalosti účastníků soustředění, tentokrát z oblasti zdravovědy a první pomoci. Začátek odpoledního tréninku patřil předvedení kombinací technik karate, které cvičenci dostali napsané v japonštině a pouze v tištěné podobě. Pak proběhl individuální trénink po menších skupinách pod dozorem starších cvičenců (mentorů-sempaiů). Na úplný závěr jsme si vyzkoušeli různé varianty kata Heian Shodan, a to zrcadlové provedení nebo cvičení pozpátku.

Po večeři jsme si jako dezert vychutnali přednášku a následné cvičení spirální stabilizace s naším šéftrenérem Kamilem Guzkem. Odpočinkový den byl zakončen promítáním zajimavých a vzácných historických a soudobých videí významých osobností karate, případně nepovinným individuálním tréninkem v dojo.

Fotografie