Soustředění

Radvanice 2020 - 6.den

(31.07.2020, 07:52)

Máme za sebou poslední tréninkový den, který jsme v rámci rozcvičky zahájili soutěží v kata s tyčí (bó). Mladší cvičenci soutěžili v kata Heian Shodan s bó, pokročilejší předváděli kata Kanazawa no bo Dai. Tím ale soutěže nekončily, ještě všechny čekala kontrola důležitého úkolu, a to vlastní dokončení kata Činte, která se standardně cvičí bez závěrečných technik, které se do dnešních časů nedochovaly. Všichni účastníci také ráno obdrželi japonskou abecedu katakana a návod, jak převést své jméno do japonštiny.

Po dopolední přípravě, obědě a poledním klidu odstartovaly zkoušky na páskování. Byly k vidění velmi dobré výkony, pochvalu zaslouží především nízké technické stupně. Tmavší pásky se také nenechaly zahanbit, ale kvůli vysokým standardům to ne vždy stačilo na získání vyššího technického stupně. Navečer jsme si v rámci přednášky o historii našeho klubu promítli archivní záběry závodů a ukázkových akcí, některá videa z loňského i letošního soustředění a především fotografie, které shrnuly průběh letošního soustředění.

Na úplný závěr dne jsem připravili relaxační protažení v tělocvičně při svíčkách. V pátek nás čeká úplně poslední trénink celého soustředění a vyhlášení výsledků všech soutěží i páskování.

Fotografie