Soustředění

Radvanice 2020 - 5.den

(30.07.2020, 00:58)

Středečnímu programu dominovala především soutěž v kata a řízeném kumite i příprava na páskování. Už ráno v rámci rozcvičky si cvičenci stihli zopakovat kata s tyčí – pokročilejší cvičenci trénovali kata Kanazawa no bo Dai a začátečníci zvládli pěkně Heian Šodan s tyčí a připravili se tak na čtvrteční soutěž v této disciplíně. Po snídani se psaly testy z názvů technik, které přece jen odhalily některé nedostatky v této oblasti.

Dopoledne pak probíhaly již zmíněné soutěže v kata a kumite. Cvičenci byli rozděleni do skupin podle kyu a v rámci těchto skupin si porovnali dovednosti v obou disciplínách. Po obědě a poledním klidu se kontroloval úklid na pokojích. Poté se procvičovala paměť v rámci tzv. Kimovy hry, kdy se cvičenci snažili zapamatovat si co nejvíce předmětů během daného časového úseku.

Odpolední trénink pak nabídl sportovní kumite, cvičení s expandery i přípravu na páskování. Cvičenci si vyzkoušeli také základní principy tzv. mentálního koučinku, který učí sportovce, jak pracovat s psychikou v rámci sportovního výkonu, ale i životních situacích. Večer se pak cvičenci mohli rozdělit do tří skupin a zvolit si program podle vlastního výběru. V nabídce byl zpěv s kytarou u táboráku, promítání filmu i možnost individuálního cvičení v tělocvičně.

Zítra jsou v plánu poslední soutěže a některé cvičence čeká i páskování.

Fotografie