Soustředění

Radvanice 2020 - 4.den

(29.07.2020, 07:12)

Úterý bylo spíše odpočinkových dnem, aby účastníci soustředění nabrali po náročném tréninkovém programu síly na závěr soustředění, jehož vrcholem bude především páskování. I tak byl ale program celého dne velmi nabitý.

Po snídani šli všichni skládat origami – konkrétně klasického jeřába. Někteří pracovali se standardním papírem ve formátu A4, jiní se toto origami teprve učili, ale tři skupinky se pustily do skládání rozměrných jeřábů, u kterých muselo s papírem manipulovat hned několik lidí současně. Největší jeřáb byl nakonec postaven z papíru o rozměrech 6x6 metrů!

Ještě před obědem se šlo krátce cvičit na hřiště. Všichni si tu zopakovali kata s bo (tyčí), ať už to byla Kanazawa No Bo Dai nebo Heian Šodan, a také si vyzkoušeli další tradiční zbraně, jako je tonfa nebo nunchaku.

Po obědě bylo v rámci odpočinkového režimu vyhlášeno hodinové ticho, během kterého nesměl nikdo vůbec promluvit. Cílem byla relaxace jednotlivých cvičenců a zároveň šlo o trénink určitého sebeovládání. Nutno říct, že všechny děti prošly touto zkouškou na jedničku. Po pauze se psal krátký test z oblasti první pomoci, aby všichni prokázali znalost těch nejdůležitějších poznatků z pondělní přednášky. Poté následoval již tradiční turnaj v karatistickém pexesu.

Před večeří jsme se opět věnovali přípravě na páskování, ale stále se cvičilo jen velmi volně. Večerní trénink byl do velké míry individuální, takže se i tentokrát cvičilo s tradičními zbraněmi. Po druhé večeři se pak promítal již kultovní japonský film Kuro Obi, který před lety nadabovali současní i bývalí trenéři Spartaku.

Ve středu už budou na programu první čistě karatistické soutěže a zároveň bude vrcholit příprava na páskování.

Fotografie