Soustředění

Radvanice 2020 - 2.den

(26.07.2020, 23:46)

Vzhledem k možnosti cvičit v tělocvičně za jakéhokoliv počasí jsme mohli důsledně pokračovat v hlavním tréninkovém plánu soustředění a tím je příprava na páskování. Den jsme zahájili rozcvičkou v tělocvičně. Po snídani byla na řadě přednáška o názvech technik karate a jejich významech. V hlavním dopoledním tréninku se trénovaly spirální svalové řetězce v technikách s úkrokem vzad a jejich aplikace v řízeném kumite. Podle jednotlivých kyu se pak procvičovaly řízené formy kumite – gohon kumite, sanbon kumite a kinon ippon kumite.
Po obědě a poledním klidu jsme přednášeli o pravidlech sportovního kumite, abychom u cvičenců zvýšili povědomí v této oblasti. Na hlavním odpoledním tréninku probíhala příprava kata na páskování podle jednotlivých kyu. Zapojili jsme rovněž svalové spirály do základních otoček v kata a procvičili jsme rovněž novou kata Chinte.

Navečer jsme vyrazili na hřiště, kde se všichni v první řadě vyfotili na pohledy, a současně s tím se ostatní připravovali na páskování po skupinách podle technických stupňů. Po druhé večeři se promítal film. Kdo chtěl, tak se dobrovolně mohl zúčastnit večerního tréninku spirální stabilizace s expandery. K velkému překvapení se přihlásilo přes 30 zájemců. O večerní cvičení tak mělo zájem více lidí, než o promítání filmu.

V pondělí je poslední plný tréninkový den před volnějším dnem. Budeme se snažit posunout se zase blíže k páskování, čeká nás také kata s tradiční japonskou zbraní bó (s tyčí) a rovněž přednáška první pomoci.

 

Fotografie