Soustředění

Nekoř 2019 - 4.den

(21.08.2019, 01:27)

I navzdory předpovědi panovalo v úterý v Nekoři krásné počasí. Přestože byl dnešní den veden jako odpočinkový, pro volné aktivity jsme možnost být venku velmi uvítali.

Po snídani jsme se vrhli na psaní jmen v japonštině a psaní pohledů z individuálních fotek technik karate. Poté jsme vyrazili ven na 5 stanovišť zaměřených především na postřeh, rovnováhu, přesnost a paměť. Soutěžilo se totiž v disciplínách hod míčem a kroužkem na cíl, hod medicinbalem do dálky, hod šipkami na terč, výdrž na balanční desce, balancování s tyčí na prstě a tzv. Kimova hra.

Po obědě a poledním klidu si cvičenci mohli vybrat, zda budou ještě odpočívat, nebo hrát společenské hry či se individuálně připravovat na páskování. V nabídce bylo také cvičení s nunčaku a střelba z luku. Před večeří si ještě všichni vyslechli přednášku o první pomoci a zdravovědě.

Večer nám pořádný liják otestoval pevnost a propustnost našich stanů s tatami a byla to pořádná zkouška. V jednom ze stanů jsme raději tatami sklidili, abychom ho ušetřili před zmoknutím. Večer jsme si zpestřili promítnutím filmu o karate s názvem Kuro obi, který kdysi do českého jazyka nadabovali trenéři našeho klubu.

Zítra nás čeká soutěžní den, který budeme plánovat operativně podle počasí.

Fotografie