Soustředění

Nekoř 2019 - 3.den

(20.08.2019, 02:14)

I v pondělí nám počasí přálo, tak jsme mohli trénovat bez omezení. Po krátkém ranním rozcvičení a snídani jsme vyrazili na kurt, kde jsme pokračovali v přípravě na jednotlivé technické stupně a společně jsme si zacvičili katu Taikyoku Shodan. Ještě před obědem jsme stihli projet japonské rébusy a názvy technik karate.

Po obědě jsme s vyššími technickými stupni otestovali postavené stany s tatami, přestože počasí bylo stále pěkné, a tak ostatní skupiny mohly trénovat na páskování, popřípadě si zacvičit se zbraněmi nunčaku a tonfa. Tentokrát si sami cvičenci mohli vybrat trénink, o který měli největší zájem, a zařadit se tak do skupiny pro daný druh cvičení.

Navečer jsme už raději kvůli nejisté předpovědi počasí neriskovali a zůstali jsme u ubytovny, kde jsme si krátce procvičili kihon, kata Taikyoku Shodan na místě a kata na páskování. Nižším technickým stupňům prezentovali držitelé hnědých a černých pásů sentei kata i pokročilejší mistrovské kata a stříbrné medailistky z letošního Mistrovství světa SKIF předvedly disciplínu kata tým.

Večer byla přednáška o dějinách karate zaměřená především na historii našeho klubu. Cvičenci se tak dozvěděli nejdůležitější události a mezníky v rozvoji Spartaku a mohli se také při fotoprezentaci podívat, jak začínali s karate jejich trenéři.

V úterý nás čeká odpočinkový den, kdy bude program zaměřen na fyzicky nenáročné aktivity.

Fotografie