Soustředění

Nekoř 2019 - 2.den

(19.08.2019, 09:12)

Neděle probíhala ve znamení tréninkové přípravy. Počasí nám umožnilo využít dopoledne i navečer tréninkový kurt, kde jsme společně procvičili kihon v několika sestavách. Ve skupinách podle technických stupňů jsme se věnovali přípravě na páskování, především řízenému kumite a kata. Dopoledne jsme si při přednášce ještě podrobněji vysvětlili pravidla chování a morální zásady bojovníka, které jsou výborně vystiženy v tzv. dojokunu.

Po obědě, do kterého se téměř všichni pustili dobrovolně s hůlkami místo příboru, a poledním klidu, byla připravena stanoviště, která obsahovala individuální focení v technikách karate, trénink postřehu a reakce, cvičení na balančních deskách, cvičení s medicinbalem a zbraní Bó (tyče). V programu bylo také pokračování origami a pro dobrou regeneraci také večerní strečink.

Předpověď počasí na pondělí se vylepšila, takže předpokládáme dokončení tréninkové přípravy. V úterý už nás totiž čeká volnější program v rámci odpočinkového dne a po něm už se budeme věnovat soutěžím, popřípadě zkouškám na technické stupně.

Fotografie