Soustředění

Nekoř 2016 - 6. den

(05.08.2016, 03:34)

 

Také ve čtvrtek nám přálo počasí, a tak venkovní podmínky na letošním soustředění byly po dlouhé době celkově opravdu vynikající. Den jsme začali tradičně krátkou rozcvičkou, hygienou a snídaní.

Poté se šlo na kurt na turnaj v kata. Soutěžilo se ve třech kategoriích – kata na páskování, v případě závodníků aktuálně procvičovaná kata (Godžušiho Dai, Kanku Dai), kata OPEN (dle vlastního výběru) a kata tým.

Po obědě a odpočinkovém klidu se šlo na Spartak Trophy, tedy soutěže házení na cíl, chůze na slacklině, výdrže na balančních deskách, znalosti názvů technik karate, Kimova hra a měření síly úderu.

Na večer pak probíhalo na kurtu páskování. Letos byly výsledky trochu poznamenány skutečností, že většina účastníků soustředění čerstvě odpáskovala během června, a tak bylo náročné naučit se a procvičit techniky na nové kyu. Přesto všichni udělali v přípravě na nový pásek obrovský pokrok, a pokud nezískali nový technický stupeň přímo na soustředění, ať už kvůli některým nepřesnostem či dodržení časového limitu mezi pásky, určitě většina stihne odpáskovat během podzimu, neboť výkony byly opravdu výborné.

Perfektní počasí vydrželo až do večera, a tak jsme mohli zakončit den táborákem a zpěvem u kytary. Pro nezpěváky byla možnost volby rovněž stolní hry či promítání. Takže zítra už nás čeká prakticky jen balení a rekapitulace soustředění, o kterou se s vámi podělíme v naší poslední reportáži.
 

 

Fotografie