Soustředění

Nekoř 2016 - 3. den

(02.08.2016, 01:10)

Dnes nám ranní počasí narozdíl od včerejška dovolilo absolvovat rozcvičku, takže se všichni cvičenci mohli ještě před snídaní rozhýbat za využití tyčí (bo). Dopolední program pak byl věnován tréninku kolem budovy, při kterém si všichni procvičovali své techniky na páskování. Všechny děti měly zároveň možnost vyfotit se samostatně v libovolné karatistické technice, kterou si sami zvolily.

Po poledním klidu jsme zvolili nejprve oddechovou náplň. Všichni účastníci soustředění se rozdělili na tři skupiny a postupně si vyzkoušeli soutěž na postřeh a paměť (Kimova hra), zahráli si hru Aktivity s karatistickou tématikou a také si formou hry procvičili japonské názvosloví karatistických technik. Následně jsme opět vyrazili na kurt na společný trénink, který byl tentokrát věnován především technikám kopů a nácviku různých forem sanbon kumite.

Po večeři jsme dětem připravili celkem šest stanovišť, na kterých si mohly vyzkoušet základní techniky se zbraněmi (nunchaku, tonfa, bo), procvičily si vybrané techniky do lap a také si zopakovaly chůzi po slackline. Dobrovolníci si pak za dohledu trenérů mohli ještě individuálně procvičovat své techniky na páskování, přičemž této možnosti využila většina cvičenců.

Po úvodních necelých třech dnech nás v úterý čeká spíše odpočinkový program, aby se počínaje středou mohlo celé soustředění dokončit opět v plném nasazení.

Fotografie