Soustředění

Nekoř 2016 - 2. den

(01.08.2016, 01:28)

Nedělní program byl trochu poznamenán počasím, ale ani proměnlivé povětrnostní podmínky nezabránily pestrosti náplně. Po velmi deštivém ránu vysvitlo poměrně brzy slunce, a tak jsme s chutí vyrazili na přípravu na páskování ven kolem budovy. Před obědem jsme pak stihli ještě krátké povídání o dojokunu, což jsou morální pravidla nejen správného karatisty, ale i každého bojovníka vůbec.


Po obědě a poledním klidu už jsme venkovní pobyt nechtěli kvůli hrozícímu dešti riskovat, a tak jsme upravili jídelny do cvičební polohy a rozdělili jsme se do 4 skupin na stanoviště trénink kopy, trénink řízené kumite, teorie názvů technik a teorie etiketa tréninku, závodů a seminářů karate.

Po večeři si děti zkusily psaní svého jména japonskou katakanou a zopakovaly si řešení japonských rébusů sudoku, masyu, šikaku, nurikabe, hašiwokakeru a hitori. Letos jsme opět připravili jeden nový, a to Hidato, který si mohou vyzkoušet i ti nejmenší.

Po druhé svačině se promítalo. Dnes jsme se podívali na historické záběry japonských instruktorů SKIF a na nejzajímavější sestřihy závodního kumite, kata i kata tým. Závěr dne jsme pak zakončili krátkým strečinkem pro uvolnění před spánkem.

Fotografie