Soustředění

Nekoř 2016 - 1. den

(31.07.2016, 01:17)

První den soustředění je za námi. Organizace příjezdu byla tentokrát trochu složitější, neboť jsme se střídali s jiným odjíždějícím turnusem, ale vše si velmi rychle sedlo a už se jede v zaběhnutých kolejích. Děti si podle vlastního přání upravily obsazení pokojů, vyslechly si úvodní přednášku o smyslu soustředění a cvičení karate vůbec a seznámily se s hlavními zásadami organizace soustředění.

Po obědě probíhalo úvodní testování v dovednostních a znalostních disciplínách, které se budou procvičovat, a v závěru soustředění v nich bude probíhat soutěž. Jednalo se o chůzi na slacklině, cvičení na balančních deskách, test znalosti názvů technik karate, poznávací postřehovou soutěž, hod na přesnost a měření síly úderu.

Na hlavním tréninku na kurtu jsme procvičili základy pro přípravu na páskování se zaměřením na postoje, kihon a nácvik kata podle jednotlivých technických stupňů. Tréninky zpestřily také nácviky s brčkem, ať už na procvičení úderových ploch či na správné rozlišení uvolněného a silového výdechu v technice karate.

Večer patřil individuálnímu výběru aktivit. Podle zájmu si mohly děti zvolit hraní stolních her, čtení či jiné odpočinkové aktivity, ale dal se prostor i těm neúnavným, kteří si individuálně pod dozorem trenérů procvičovali nové kata. Den pak zakončil večerní relaxační trénink za svitu loučí, zaměřený na správné dýchání a vnímání pohybu technik.

 

Fotografie