Soustředění

Nekoř 2015 - 7.den

(24.08.2015, 01:53)

Pátek – den odjezdu, ale také rozhodující den páskování. Všichni cvičenci se dopoledne sešli za slunečného počasí na hlavním tréninkovém stanovišti, na kurtu, k hlavní zkoušce páskování – kata. Opět se ukázalo, že soustředění v současném formátu zvyšuje technickou i silovou úroveň cvičenců v maximální míře, a to se odrazilo na výsledcích páskování.

Na 7., 6., 5. a 4. kyu odpáskovalo celkem 37 z 42 cvičenců a další tři dostali takzvané saišin sa, tedy udělení pásku s odkladem. Na hnědé pásy pak bylo vybráno na oficiální páskování před zkušební komisi SKIF celkem 26 cvičenců a další tři cvičenci obdrželi technický stupeň po ukončení saišin sa.

Všichni cvičenci si za letošní absolvování soustředění zaslouží velké uznání. Nejen za předvedené technické výkony, ale také za svědomité plnění všech mimotréninkových aktivit a soutěží, včetně tradičního skládání jeřábů. V této disciplíně letos účastníci soustředění vytvořili historický rekord, když poprvé dokázali překonat hranici tří tisíc origami. Během soustředění se složilo cekem 3186 jeřábů. A právě i tato aktivita měla velký vliv na zlepšení koncentrace, zvýšení technických dovedností a tedy i na vynikající výsledky při páskování.

Před odjezdem se vyhlašovaly výsledky všech proběhlých soutěží a turnajů. Během soustředění cvičenci změřili své síly, dovednosti a schopnosti v pexesu, origami, v luštění japonských rébusů, proběhl turnaj v kumite, kata a celkem 9 disciplín měla soutěž nazvaná Spartak Trophy. Za odměnu se rozdávaly diplomy, medaile, poháry, trička, klubové klíčenky či hůlky. Všichni pak zaslouženě obdrželi diplom a medaili za absolvování soustředění.
 

Fotografie