Soustředění

Nekoř 2015 - 6.den

(21.08.2015, 03:28)

Čtvrtek je každoročně považován za vrcholný den soustředění a stejně tomu tak bylo i letos. Za slunečného počasí se odstartovalo dopoledním turnajem v kata a kumite. Cvičenci byli rozděleni podle technických stupňů, tedy do osmi skupin. Soutěžilo se v kumite potřebném na složení zkoušky páskování a ve dvou kata.

Ještě před obědem se pak všichni sešli v jídelně ke druhému procvičování kaligrafie. Účastníci soustředění si krátce zopakovali již procvičený nápis kandži KARATE-DÓ s vlastním podpisem a pak už se psalo přímo na kaligrafický papír.

Odpoledne byla na programu soutěž dovedností, znalostí i pohybového umění, které se už tradičně na soustředěních našeho klubu nazývá Spartak Trophy. Tentokrát se soutěžilo v devíti disciplínách – kata Wankan, házení medicinbalu na cíl, chození po balančních deskách, přenášení věcí, měření síly úderu, soutěž s japonskými hůlkami, skládání origami, znalost dojokunu a federace SKIF.

Večer pak pro většinu karatistů proběhla zřejmě nejdůležitější část soustředění – dílčí zkoušky na páskování. Prozkoušelo se kumite a kihon-ido. Nejdůležitější zkouška – kata, pak čeká na zkoušené v pátek dopoledne.
Už teď je jisté, že padne rekord v dobrovolném skládání jeřábů během volna, neboť ještě před sečtením všech složených origami jsme se dostali na počet 2842. Dosavadní rekord je z roku 2013, kdy se složilo 2763 jeřábů. Je velmi pravděpodobné, že letos bude pokořena hranice tří tisíc. A jako každý rok je vidět, že skládání origami má velmi pozitivní vliv na koncentraci a tedy i výkony v karate, což se s největší pravděpodobností opět projeví ve vysoké úspěšnosti během páskování.

 

Fotografie