Soustředění

Nekoř 2015 - 5.den

(20.08.2015, 02:10)

Ve středu bylo ráno sice zataženo, ale konečně už nepršelo, a tak jsme mohli začít den krátkou rozcvičkou zaměřenou na novou kata Wankan. Po snídani cvičenci absolvovali další přípravný trénink na páskování, cvičilo se kolem budovy, neboť kurt byl ještě promáčený, a také jsme počasí ještě příliš nevěřili.

Před obědem zbyl ještě čas na soutěže po pokojích, při kterých se sestavovala kombinace podle napsaných technik karate. Dále měli všichni za úkol vyluštit šest různých druhů japonských rébusů, složit karate-gi do úhledného balíčku, složit z jednoho papíru co nejvíce jeřábů a odříkat nazpaměť dojokun.

Po obědě a odpoledním klidu bylo cvičení na stanovištích. S medicinbalem se procvičovalo tělo pomocí hodů a předávání, na balančních deskách se upevňovala stabilita a pevnost těla, silnější údery se trénovaly na stanovištích s velkými lapami a malé lapy sloužily k procvičení kopů.

Po dvoudenní pauze jsme se opět podívali na náš hlavní tréninkový prostor, tedy na kurt, kde proběhl společný trénink zaměřený na různé kihonové kombinace, další způsoby cvičení kata Taikyoku Shodan, procvičení kata na páskování i nové kata Wankan, dále základní techniky kumite ve dvojicích a také happo kumite, tedy souboj proti více soupeřům.

Den jsme pak zakončili trojkombinací, kdy si děti mohly vybrat promítání filmu, hraní společenských her a ti nejpilnější mohli ještě využít chvilky na individuální přípravu na páskování pod vedením trenérů. Zítra nás čeká poslední celý den soustředění, který bude naplněn tréninkem, soutěžemi, turnajem i zkouškami.

 

Fotografie