Soustředění

Nekoř 2015 - 4.den

(19.08.2015, 01:31)

 

Úterý pršelo celý den, naštěstí bylo naplánováno předepsané tréninkové volno, takže to plány na dnešní den tolik nenarušilo. Dopoledne byla na programu přednáška o historii Japonska se zaměřením na postavy ze hry Samurajský meč, které jsou významnými osobnostmi japonských dějin. Ještě před obědem se stihla kaligrafie, tedy psaní jmen japonskou katakanou a také názvu karate-dó stylem kandži. Psaly se také pohlednice vytvořené z fotografií účastníků soustředění.

Odpoledne proběhl turnaj v pexesu, ve kterém byli soutěžící rozděleni do několika skupin podle věku. Vzhledem k tomu, že stále pršelo, se musel plánovaný technický trénink přípravy na páskování přesunout do budovy na tatami. Kromě projetí technik na páskování si cvičenci také vyzkoušeli svou kreativitu v takzvaných karatistických aktivitách, tedy v popisu, kreslení nebo předvádění předepsaných úkolů s tématikou bojových umění.

Došlo také na plánovanou výrobu suši, které se dětem opravdu povedlo. Bohužel jediný komponent suši – výrobu rýže, jsme nechali na místním kuchaři, který rýži trochu přesolil, takže suši nemělo typickou výbornou chuť. Zbytek už ale připravili naši svěřenci výborně. Za připravené okurkové maki suši, které si pak každý mohl s chutí sníst, zaslouží všichni velkou pochvalu.
 

Fotografie